Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Zmarła poetka i malarka Marianna Olkowska

Refleksje z ostatniego Pożegnania Prof. Juliuszowi Chrościckiemu

W KRAINIE POEZJI (recenzja)

Fryderyk wciąż żywy

Mazurki w Sannikach

Wacław Holewiński - penetrujący rewiry historii

Ukołysana

Ukoić

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Animatorów kultury świętowanie

   Dzień Działacza Kultury, przypadający 29 maja 2018 r., świętowano w dokładnie w tym dniu w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie. Animatorom i twórcom kultury towarzyszyli przedstawiciele parlamentu, władz państwowych, wojskowych, samorządowych oraz przyjaciele.
   Po piosence Ali Kłosińskiej „Nadleciał wiatr” (słowa Jan Stanisławski, muzyka Urszula Rzeczkowska) – laureatki II nagrody w Ogólnopolskim Festiwalu im. Urszuli Rzeczkowskiej 2018, wręczono uroczyście kilku osobom odznaczenia ministerialne. Ceremonię poprowadził dr Robert Kochański z ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego (MUW). Na wniosek Dyrektora Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie, dr Teresy Kaczorowskiej, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński przyznał 15 stycznia 2018 r. odznaki honorowe „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ” trojgu twórcom kultury: MARII FABIOLI MAZANOWSKIEJ (malarka, pedagog, prowadząca w PCKiSz Klub Plastyczny „Paleta”), MARKOWI FALKIEWICZOWI (muzyk, założyciel i lider zespołu Demobil Blues, który jesienią obchodzi swoje 25-lecie) oraz KRZYSZTOFOWI MARTWICKIEMU (prozaik, poeta, laureat wielu konkursów literackich, sekretarz Związku Literatów na Mazowszu). Odznaczenia wręczyli Poseł Robert Kołakowski i Kierownik ciechanowskiej Delegatury MUW Krzysztof Bieńkowski.
   Ponadto Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotr Gliński, przyznał DYPLOM ZA SZCZEGÓLNE ZASŁUGI W UPOWSZECHNIANIU KULTURY PIOTROWI RZECZKOWSKIEMU (harcmistrz, komendant Hufca ZHP w Ciechanowie, muzyk który prowadzi w PCKiSz Harcerski Zespół Muzyczno-Instrumentalny Żywioły ART.).
   Niespodzianką wieczoru było wręczenie dyrektor PCKiSz dr TERESIE KACZOROWSKIEJ Złotego Medalu „Za zasługi dla Obronności Kraju”, nadanego przez Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. Rozkaz nadania Medalu odczytał komendant WKU w Ciechanowie ppłk. Krzysztof Futyma, który wręczył go z Posłem Robertem Kołakowskim. Obecny był też  dyrektor Wydawnictwa Bellona SA Waldemar Michalski (wnioskodawca Medalu), podkreślając że Teresa Kaczorowska, to nie tylko animatorka kultury, ale również prozaik, poetka, dziennikarka, autorka kilkunastu książek oraz wielu artykułów prasowych i naukowych. Bellona wystąpiła o nadanie Medalu za podejmowanie przez Teresę Kaczorowską tematu o losach żołnierzy polskich straconych w Katyniu i w obławie augustowskiej, m.in. w książkach „Dzieci Katynia”, „Obława Augustowska” i „Dziewczyny Obławy Augustowskiej”, wydane przez to wydawnictwo.
   W tym dniu nie mogło zabraknąć gratulacji, szampana oraz życzeń od reprezentantów władz, w tym od starostów Sławomira Morawskiego Andrzeja Pawłowskiego, którzy są organem prowadzącym PCKiSz. Na koniec uroczystości w Kawiarni Artystycznej wystąpił zespół Demobil Blues, który jesienią obchodzi swoje 25-lecie.


Fot. Jerzy Ratowski


Fotoreportaż


 


 

2018-06-03 11:55:02 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu