Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Dar

ŻNIWA

jajo czy kura

Odszedł kolorowy trubadur

PRAWDY NIE DA SIĘ ZABIĆ

Pieśń

Wybór

Pożegnanie poetki Barbary Krajewskiej

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Spotkanie z młodzieżą w Gimnazjum nr 1.

Z inicjatywy dyrektora Gimnazjum nr 1 w Ciechanowie Jacka Wiśniewskiego, narodził się, pomysł utworzenia Koła Młodych przy Związku Literatów na Mazowszu. Na pierwsze spotkanie utalentowana literacko młodzież z tej szkoły zaprosiła do swojej szkolnej małej sali gimnastycznej, 16 czerwca 2015 r., troje członków zarządu ZLM: prezesa dr Teresę Kaczorowską, wiceprezesa Dariusza Węcławskiego oraz skarbnika Stanisława Kęsika.

W sali spowitej w płótna (koloru granatowego, zieleni i beżu), opatrzonej cytatem z Czesława Miłosza: „Poezja – wzruszenie i powiew, który w trzech kropkach mieszka za przecinkiem”, przy kawiarnianych stolikach - młodzież zaprezentowała we własnych aranżacjach wiersze lokalnych autorów „Ciechanów w poezji” (z antologii „Ziemi romantycznej czar”), przeplatane muzyką. Młodzi zadawali też wiele pytań zaproszonym literatom, którzy starali się wyczerpująco odpowiedzieć. W sumie spotkanie było obiecujące, dające nadzieję na zasiew poezji i wyłonienie młodych literatów.


s1


s2


 


 


 


 


 

2015-06-19 18:24:56 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu