Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Zmarła poetka i malarka Marianna Olkowska

Refleksje z ostatniego Pożegnania Prof. Juliuszowi Chrościckiemu

W KRAINIE POEZJI (recenzja)

Fryderyk wciąż żywy

Mazurki w Sannikach

Wacław Holewiński - penetrujący rewiry historii

Ukołysana

Ukoić

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


LITERACI ZLM NA KUPISZEWIADZIE

26 września 2013 r. rozpoczął się w Ostrołęce finał IV Festiwalu Literackiego im. Edwarda Kupiszewskiego. W tym dniu w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Gomulickiego zwanej „Arką”, odbyła się debata literacka w ramach cyklu „Literatura regionów”. Tym razem jej wiodącym tematem był „Mit wolnego Kurpia” (tytuł nawiązuje do opracowania zmarłego tragicznie dziesięć lat wcześniej Wojciecha Woźniaka). Moderatorem dyskusji był Karol Samsel. W debacie udział wzięli m.in.: Ewa Solska z Lublina, Dorota Ryst z Warszawy, Miłosz Kamil Manasterski z Łomianek, Jarosław Trześniewski-Kwiecień z Mławy,  Alfred Sierzputowski z Ostrołęki oraz jedyny reprezentant Związku Literatów na Mazowszu - Piotr Kaszubowski z Przasnysza. Kolejnym wydarzeniem czwartku był happening literacko-artystyczno-muzyczny pod hasłem „Wirus czytelnictwa atakuje”, który odbył się przed budynkiem „Arki”. Poeci uczestniczący w Festiwalu czytali swoje wiersze z okna biblioteki. Byli wśród nich członkowie Związku Literatów na Mazowszu – P. Kaszubowski oraz Wiktor Golubski z Ciechanowa.


W godzinach wieczornych, po wysłuchaniu monodramu Jerzego Szukalskiego pt. „Jego niewierność” na podstawie wierszy ostatnich Edwarda Kupiszewskiego, literaci - goście Festiwalu jeszcze raz mogli przeczytać swoje utwory oraz zaprezentować własne środowiska literackie. Wiktor Golubski przedstawił Związek Literatów na Mazowszu, Piotr Kaszubowski przybliżył twórczość poetów z Przasnysza. W piątkowy poranek, 27 września 2013 r. odbyły się spotkania literackie pisarzy z młodzieżą szkolną. Piotr Kaszubowski spotkał się z młodzieżą Zespołu Szkół nr 2 im. 5. Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce-Wojciechowicach. Ostatnim wydarzeniem Kupiszewiady był Poranek Literacki w Klubie przy Studziennej, gdzie zaprezentowała się Inicjatywa Dworzec Wschodni w Lublinie - ugrupowanie literacko-artystyczne, obecne w Ostrołęce w czteroosobowym składzie: Ewa Solska, Ewelina Kuryłek, Kamil Brewiński i Grzegorz Jędrek.


Piotr Kaszubowski


 


 


 

2013-10-03 09:44:55 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu