Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Zmarła poetka i malarka Marianna Olkowska

Refleksje z ostatniego Pożegnania Prof. Juliuszowi Chrościckiemu

W KRAINIE POEZJI (recenzja)

Fryderyk wciąż żywy

Mazurki w Sannikach

Wacław Holewiński - penetrujący rewiry historii

Ukołysana

Ukoić

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Jubileusz 35-lecia pracy twórczej

Bożenny Beaty Parzuchowskiej


   24 maja 2013r. w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu odbyło się spotkanie poetycko – muzyczne pt. „Róże i ciernie” z okazji Jubileuszu 35.lecia pracy twórczej Bożenny Beaty Parzuchowskiej – członkini – założycielki Związku Literatów na Mazowszu – przasnyskiej poetki, animatorki kultury i działaczki społecznej.

   Spotkanie przygotowane było przez  aktorów Teatru Trzech Pokoleń i członków Koła Miłośników Sztuki TARAS założonego i prowadzonego przez autorkę. Wśród publiczności byli przedstawiciele miejscowych władz, organizacji pozarządowych i instytucji oraz liczni miłośnicy sztuki z Przasnysza i okolic, a także przyjaciele i rodzina autorki. Nie zabrakło gości z zaprzyjaźnionych środowisk twórczych tj. członków Związku Literatów na Mazowszu, Stowarzyszenia Autorów Polskich z oddziału w Ciechanowie oraz Ostrołęckiego Klubu Literackiego przy Studziennej.

   Spotkanie podzielone było na dwie części. Pierwszą stanowił maraton wspomnień poprzez ścieżki życia, drogę twórczą i trakt działań społeczno – kulturalnych autorki przedstawiony przy pomocy słowa, muzyki i pokazu multimedialnego. Druga część – to promocja nowowydanego przez Związek Literatów na Mazowszu zbioru poezji Bożenny Beaty Parzuchowskiej pt: Cierniste archipelagii.

   Ponadto dorobek twórczy autorki uwidoczniony był na przygotowanej wystawie, na której wyłożono jej publikacje, dyplomy, nagrody i podziękowania dla Jubilatki.


Oto kilka chwil z tego spotkania zatrzymanych na fotografiach


przez Zofię Turowiecką.


jubileusz


 


 

2013-06-10 22:59:02 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu