Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

"Po przejściach"

Pandemia

Mama

Głosy w Domu Turka

Dar

ŻNIWA

jajo czy kura

Odszedł kolorowy trubadur

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Ciechanowscy twórcy na „Jarmarku Wojciechowym” i Dniach Mławy 2011

   Członkowie związku Literatów na Mazowszu z siedzibą w Ciechanowie,  zostali zaproszeni do Mławy na Jarmark Wojciechowy w ramach Dni Mławy 2011.


   W niedzielę, 9 lipca 2011 r., mieliśmy okazję zaprezentować się jako jedyni pisarze i wydawcy, wśród 50 innych, różnorodnych tematycznie stoisk. Przygotowano nam przed Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej - na ulicy 3 Maja, tuż obok pięknego parku - aż trzy stoliki do prezentacji wydawnictw naszych autorów. Ku zadowoleniu odwiedzających staraliśmy się pokazać wartość książki - jako słowa pisanego, naszych zmagań oraz historycznego zapisu wielu zdarzeń i odczuć człowieka. Nasz duży dorobek literacki budził szerokie zainteresowanie, został zauważony i doceniony, nagrodzony podziękowaniami,  w tym od władz Mławy i organizatorów. Nasze stoisko znalazło się w Internecie na stronie miasta Mławy.
   Prezes ZLM dr Teresa Kaczorowska, wraz z niżej podpisaną (z Ciechanowa) oraz Piotrem Kaszubowskim (z Przasnysza), przez wiele godzin odpowiadaliśmy na pytania zainteresowanych rozmówców odwiedzających nasze literackie stoisko, udzielaliśmy wywiadów do miejscowej telewizji, radia i prasy, podpisywaliśmy książki. Poczuliśmy się jak na mini targach książki. Dni Mławy zorganizowano w sposób okazały, przyjazny dla oka i ducha, z bogatym programem. Spotkaliśmy się z wieloma ciekawymi osobami, władzami miasta, muzeum, biblioteki, a wszystko w przyjaznej atmosferze. Nasze stoisko odwiedził m.in. poseł Mirosław Koźlakiewicz, zaskoczony i ucieszony naszym dorobkiem.
   Tłumy ludzi, całymi rodzinami przemierzały ulice miasta, uczestnicząc w Jarmarku Wojciechowym i całym cyklu imprez. Podobnie jak wielu mławian wzięliśmy też udział w „Wieczorze w muzeum", z udziałem Grupy Rekonstrukcji Historycznych Ludności Cywilnej „Mława". W ramach tego spotkania od przeszłości do teraźniejszości, interesującą była prelekcja prorektora PWSZ, doc. dr Leszka Zygnera, a także panel dyskusyjny - fakty, legendy i mity. Uzupełnieniem był spacer po historycznej Mławie.
   Piękna pogoda sprzyjała owocnemu, radosnemu biesiadowaniu, wymianie myśli kulturotwórczej. Jarmark Wojciechowy i całe Dni Mławy to okazja do nawiązania współpracy twórców Ciechanowa, Mławy i Przasnysza. Mamy nadzieję, że z mieszkańcami Mławy spotkamy się w niedzielę, 31 lipca 2011 r. Otrzymaliśmy bowiem zaproszenie od mławskich twórców na kolejną odsłonę z twórcami i poezją w pięknym parku miejskim.
 


l2


 l5


l6


Barbara Sitek-Wyrembek


l7


l8


l9


l10


l11


Adrian Kowalczyk

 


 


 


 

2011-07-22 18:35:30 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu