Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Ambasador kultury polskiej na Węgrzech i węgierskiej w Polsce

Requiem dla Odkupiciela część I

Requiem dla Odkupiciela, VII

Zosia nasza kochana

Requiem dla Odkupiciela IV

Requiem dla Odkupiciela III

ADAM POMORSKI – TŁUMACZ DOSKONAŁY

Requiem dla Odkupiciela II

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


VIII Leśne Impresje

   Piękne! - zarówno pod względem wspaniałej letniej pogody, jak też muzyki i poezji - były tegoroczne Leśne Impresje. Ta plenerowa impreza Związku Literatów na Mazowszu, organizowana od 8 lat na zakończenie letnich wakacji, odbyła się w sobotę, 31 sierpnia 2019 r., u inicjatora Impresji, poety leśnika Sławka Zduna i jego żony Anny, blisko leśniczówki gdzie mieszkają – na polanie Biesiadnik w Ościsłowie. Ania i Sławek nie tylko piszą wiersze, ale są też myśliwymi, więc jak zwykle nie mogło zabraknąć Ani wspaniałego gulaszu z dziczyzny, ani chleba ze smalcem myśliwskim. Smakowało zresztą wszystko, bo niektórzy literaci przynieśli też swoje „co nieco”. 
   Przybyło w ościsłowskie lasy blisko 30 osób, w tym poeci z Ciechanowa, Płońska, Mławy i Ościsłowa, zrzeszeni i niezrzeszeni, którzy zaprezentowali po dwa wiersze, przeplatane muzyką. Oprawę muzyczną zapewniło dwóch muzyków: Piotr Rzeczkowski (gitara, harmonijka ustna, wokal) oraz Andrzej Górski (gitara basowa), którzy stanowią 1/4 zespołu „Żywioły Art” z Ciechanowa (niezwykle w ostatnich latach utytułowanego na festiwalach). Impresje były też historyczne, bo literaci pożegnali swoją „księgarkę” Lonię Kuskowską, która współpracowała z ZLM od początku, czyli od ponad 20 lat. Wieczór prowadziła Teresa Kaczorowska.
   Miejsce i drewno na ognisko zapewnili leśnicy z Nadleśnictwa Ciechanów, prąd zapewnili ościsłowscy strażacy, którzy też czuwali nad bezpieczeństwem ppoż (w lasach nie tylko upał, ale i niezwykła  susza). Jak zwykle Impresje odbyły się też przy wsparciu organizacyjnym PCKiSz.


Dziękujemy, bo były to piękne Impresje pod gorącym, leśnym niebem usianym gwiazdami!


Zobacz fotografie Bożeny Sali i Teresy Kaczorowskiej


 


 


 


 


 

2019-09-02 17:35:35 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu