Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Zmarła poetka i malarka Marianna Olkowska

Refleksje z ostatniego Pożegnania Prof. Juliuszowi Chrościckiemu

W KRAINIE POEZJI (recenzja)

Fryderyk wciąż żywy

Mazurki w Sannikach

Wacław Holewiński - penetrujący rewiry historii

Ukołysana

Ukoić

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Barbara Orlowski

BorlowskiUrodzona w Toruniu. W 1988 roku wyemigrowała do Niemiec i od tego czasu mieszka w Krefeld. Od 2008 roku mieszka również w Brazylii. Polska poetka, animatorka kultury, dziennikarka, malarka. Wiersze drukowała w wielu antologiach w Niemczech, Polsce, Anglii, USA, Brazylii  i Chinach. Jej wiersze tłumaczone są na język niemiecki, angielski, portugalski, chiński, rosyjski i czeski.

Opublikowała książki: 

„Słowami po krawędziach” Londyn 2013, 

„Gdzie jesteś dzisiaj” Bydgoszcz 2015, 

„Metamorfoza” Bydgoszcz 2015,

„Ostatnie ślady na piasku” Bydgoszcz 2019, 

„Kiedy kwiaty całują niebo” Bydgoszcz 2020.

Pomysłodawczyni i wydawca międzynarodowej antologii polsko-niemieckiej „Cienie i czas”/ „Schatten und Zeit” Krefeld 2022, oraz „Ulotność chwili” / „Die Flüchtigkeit des Augenblicks” Krefeld 2023.

Jest założycielką Międzynarodowej Grupy Poetyckiej Mango, która istnieje już od 2013 roku Niemcy/ Brazylia, oraz założycielką Międzynarodowego Koła Literackiego „Kwadrat” w 2012 roku – Niemcy. 

Pomysłodawczyni i organizatorka wieczorów poetycko-muzycznych „Cztery pory roku” w Brukseli/Belgia 2019/2020. 

Laureatka wielu polskich i zagranicznych nagród. 

Jej wiersze publikowane są, w gazetach, biuletynach, kwartalnikach w takich państwach jak: Anglia, Belgia, Holandia, Litwa, Polska, Niemcy, Brazylia, Indie, Czechy i Chiny, oraz na wielu portalach internetowych.

Współpracuje z Biuletynem PNKV w Holandii. Zapraszana jest na międzynarodowe spotkania poetyckie w Niemczech, Polsce, Litwie, Anglii, Holandii, Belgii i Chin.

Maluje obrazy abstrakcyjne, a każdy obraz jest eksperymentem i wyzwaniem w poszukiwaniu czegoś nowego. Wystawiła swoje obrazy w Brazylii, Niemczech, Polsce i w Holandii. 

Jest członkiem organizacji: Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Poznaniu, Stowarzyszenie PNKV w Holandii, Międzynarodowe Stowarzyszenie Polonijne we Włoszech. Należy do Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Londynie, Poezja Londyn, Międzynarodowa Grupa Poetycka Mango, oraz Międzynarodowe Koło Literackie "Kwadrat". 

 

 

 

 

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu