Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Zmarła poetka i malarka Marianna Olkowska

Refleksje z ostatniego Pożegnania Prof. Juliuszowi Chrościckiemu

W KRAINIE POEZJI (recenzja)

Fryderyk wciąż żywy

Mazurki w Sannikach

Wacław Holewiński - penetrujący rewiry historii

Ukołysana

Ukoić

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Anna Wanda Ludwiczak

AWLudwiczak   - urodziła się 21 grudnia 1962 r. w Działdowie. Z wykształcenia humanistka, z zawodu nauczycielka j. polskiego. Lubi czytać biografie, dzienniki, chętnie też poznaje poezję różnych twórców. Sięga również po książki popularnonaukowe, rozczytuje się w ekologii, naukach przyrodniczych. Ceni szczególnie książki Erika Emmanuela Schmitta, Williama Goldinga, Olgi Tokarczuk czy Umberto Eco, z sentymentem wraca do Hobbita i do trylogii Władca Pierścieni Tolkiena. Nadal przemawia do niej polska literatura pozytywistyczna, a słowa romantyk w kapeluszu pozytywisty uważa za prawdę o wielu z nas. Zagląda do Słownika frazeologicznego z przysłowiami i upewnia się po raz kolejny, że na wszystko jest przysłowie. 

   W 2017 r. została członkinią Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa. Jej utwory ukazały się w publikacjach Kuźni, w Działdowskim Almanachu Poezji Każdy jest poetą swojego dnia, w lokalnej prasie. Uczestniczy w imprezach literackich, ceni Powiatowe Wieczory z Poezją. W ramach działalności w Stowarzyszeniu Działdowska Kuźnia Słowa wykonuje korektę (redakcję) utworów przygotowywanych do publikacji, uczestniczy w promocjach owych publikacji, bierze udział w realizacji zaplanowanych stowarzyszeniowych projektów.

   Jest autorką trzech zbiorów wierszy: Podobni kwiatom i drzewom (2015),  Wierszowanki, rymowanki (2018) oraz Pastelowa mozaika (2020). Najpierw przez wiele lat było to pisanie do szuflady. Szuflada z czasem zaczęła się powoli i ostrożnie otwierać i pojawiła się jej decyzja o opublikowaniu utworów. 

 
 
 
 

 

 

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu