Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Jesiennieje

Warmińska cisza

W poszukiwaniu

Myśli o stanie wojennym

Myśli o stanie wojennym

"Po przejściach"

Pandemia

Mama

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Zdzisław Dudek

Z. Dudek

urodził się 26. 07. 1947 w Radomsku.
Opisuję  to o czym inni nie chcieli wspomnieć. W słowie pisanym zawarta jest pamięć o tych co byli i przekaz dla następnych. Dla tego warto pisać.
Obecne na emeryturze, a wcześniej....
Wcześniej różnie bywało, czas lubi niespodzianki, miewa kaprysy. Zwłaszcza ten czas w którym historia koślawym palcem przerzuca karty ludzkiego losu. Mundur na mnie nie leżał a    musiałem go nosić cztery lata, nauka za punkty, praca nie z własnego wyboru ale z konieczności.
Festiwal wolności porwał mnie jak zdecydowaną większość, nie byłem wyjątkiem. Nadzieja trwała tylko szesnaście miesięcy, na dekrety odpowiedzieliśmy oporem.
Co nam zostało z tych lat?... Spory bagaż życiowych doświadczeń i tyle samo wspomnień. Jest więc o czym pisać. Staram się by wizytówką moich tekstów były tytuły, więc przywołam kilka z nich „Tak trzeba”, „Niepokonany”, „Pajęczyna”, „Być wiernym”, „Nasz wybór”.
A teść dobra czy zła? Ciekawa czy nudna? Nie wiem, czytelnik jest najlepszym recenzentem.
Będą następne???
Mam nadzieję że tak. Nie wszystko od nas zależy.

 

 

 

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu