Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Zmarła poetka i malarka Marianna Olkowska

Refleksje z ostatniego Pożegnania Prof. Juliuszowi Chrościckiemu

W KRAINIE POEZJI (recenzja)

Fryderyk wciąż żywy

Mazurki w Sannikach

Wacław Holewiński - penetrujący rewiry historii

Ukołysana

Ukoić

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Mieczysław Stusiński

M.Stusinskiurodzony 25 listopada 1937 r. w Bogatem w powiecie przasnyskim. Ukończył szkołę podstawową w Bogatem (1950), Liceum Ogólnokształcące w Makowie Mazowieckim (1955), kurs z przedmiotów pedagogicznych zakończony maturą pedagogiczną w Ciechanowie (1958), Studium Nauczycielskie w Ciechanowie (1961) oraz studium wieczorowe Wydziału Matematyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego (magisterium 1971). Od 1955 r. pracował jako nauczyciel, najdłużej w latach 1971-2006 uczył matematyki w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu. Był pierwszym przewodniczącym koła NSZZ Solidarność w przasnyskim LO (1980-81). Zdobył dwukrotnie mistrzostwo województwa ostrołęckiego w szachach.

Mieczysław Stusiński jest członkiem Klubu Literackiego „Przaśnik” oraz członkiem-założycielem Związku Literatów na Mazowszu (2009). Uznanie zdobył jako autor utworów satyrycznych o tematyce politycznej i obyczajowej, baśni oraz wierszy dla dzieci. Wydał: Szkice i próby (Przasnysz 2003), Rymowanki dla dzieci (Przasnysz 2006) oraz Zwierciadło pamięci. Opowiadania z okolic Przasnysza (Bogate 2009). Utwory poetyckie M. Stusińskiego publikowane były w almanachach: Na receptę (2003), Zbliżenia (2007), Z przaśnych opłotków (2010) Umajona Mława (2012), także na łamach prasy lokalnej i w periodykach literackich. W 2009 r. otrzymał Medal Stanisława Ostoja-Kotkowskiego w kategorii Twórca Uznany. Z żoną Jadwigą, emerytowaną nauczycielką języka polskiego, mieszka w Przasnyszu. Ma dwóch synów: Marcina i Przemysława.


Zmarł 10 lutego 2016 roku. Cześć Jego Pamięci!Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu