Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Zmarła poetka i malarka Marianna Olkowska

Refleksje z ostatniego Pożegnania Prof. Juliuszowi Chrościckiemu

W KRAINIE POEZJI (recenzja)

Fryderyk wciąż żywy

Mazurki w Sannikach

Wacław Holewiński - penetrujący rewiry historii

Ukołysana

Ukoić

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Promocja tomiku wierszy Krzysztofa J. Barańskiego w Mediatece w Płocku

Książnica Płocka zaprasza 11 stycznia o 17.00 do Mediateki na promocję tomiku poezji „Mare Internum" autorstwa Krzysztofa J. Barańskiego.


Nowy tomik zwraca uwagę siłą i dyscypliną literackiego stylu, zaś autor imponuje nie tylko rozległą erudycją i różnorodnością zainteresowań, ale także ciągłym poetyckim rozwojem. Krzysztof Barański im starszy, tym młodszy: coraz bardziej zaskakujący, fascynujący, poetyko wolny. Maciej Woźniak (poeta, felietonista i recenzent), napisał we wstępie do wydawnictwa:


„Barański nie chce być poetą popularnym, ma inne powody do pisania (...). W „Mare Internum" niby wyruszamy w podróż po literacko-mitycznych dziejach Europy, a w istocie podróżujemy po życiu jednego z jej mieszkańców. Niby czytamy uniwersalne medytacje o samotności i wierze, o pasji życia i lęku przed śmiercią, a przecież czujemy, że zagłębiamy się w intymne zapiski konkretnego narratora (...), ba, może nawet kogoś, kto tego narratora stworzył. Niby zderzamy się z twardym stylem, z poetyką stworzoną pod wpływem morza lektur, z wierszem otwartym na awangardowe wiatry w literaturze, a spotykamy – człowieka".


„Mare Internum" Krzysztofa J. Barańskiego to wydawnictwo Książnicy Płockiej a spotkanie odbędzie się w cyklu „Płockim piórem".


11 stycznia, godz. 17.00, Książnica Płocka, Mediateka eMka (ul. Kościuszki 3b, tel. 24 268 00 15)


KRZYSZTOF J. BARAŃSKI – działacz kultury, poeta, prozaik. Wydał m.in. tomik wierszy „Wszystkie drogi do Emaus", „Śpiewnik osobisty", „Różaniec", „Ziemie święte", „Kieliszki na kwadratowych nóżkach", „Rozmowy z Władysławem", „Z tamtej strony", „Punkt odniesienia", „Kamień rzucony w echo", „Białe róże". Opublikował także trzy tomy opowiadań: „Amerykańskie samochody", „Na trzy" oraz „Preselekcja". Należy do Związku Literatów Polskich. Od lutego 2009 r. jest prezesem Płockiego Oddziału ZLP.


k baranski

 

 

 

 

 

 

2023-12-29 18:12:43 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu