Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Fryderyk wciąż żywy

Mazurki w Sannikach

Wacław Holewiński - penetrujący rewiry historii

Ukołysana

Ukoić

Jesiennieje

Warmińska cisza

W poszukiwaniu

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Nasi poeci w Działdowie

W IX Działdowskim Almanachu Poezji pt. „W każdym momencie świat się staje”, wydanym przez Działdowską Kuźnię Słowa (Działdowo 2023, woj. warmińsko-mazurskie) opublikowano po trzy wiersze sześciorga poetów ze Związku Literatów na Mazowszu - opatrzone biogramami i zdjęciami autorów. Są to wiersze Krzysztofa Bieńkowskiego, Wiktora Golubskiego, Teresy Kaczorowskiej, Piotra Kaszubowskiego, Anny Wandy Ludwiczak i śp. Dariusza Węcławskiego. 


Uroczysta promocja tego pokaźnego (260 stron), pięknie edytorsko wydanego tomu (w twardej oprawie, sponsorowanego przez okoliczne samorządy), odbyła się 17 listopada 2023 r. na Zamku w Działdowie. 


- Jesteśmy wszyscy pod wrażeniem tej uroczystości. Służył jej nie tylko klimat Zamku, ale także wysoka frekwencja, z licznym udziałem poetów, gości, ale też sponsorów i władz miejskich oraz powiatowych, na czele z burmistrzem i starostą działdowskim. 


Dziękujemy za zaproszenie na łamy IX Działdowskiego Almanachu Poezji i na uroczystość, podczas której mogliśmy zaprezentować poezję oraz podziwiać jak władze doceniają, podziwiają twórczość poetycką i dziękują za nią poetom – powiedziała dr Teresa Kaczorowska, przez Związku Literatów na Mazowszu z siedzibą w Ciechanowie. l/z-zycia-sdp/teresa-kaczorowska-smierc-barbary-petrozolin-skowronskiej-to-strata-dla-kultury-polskiej/


 1z


2a


 


 


 


 

2023-11-20 10:20:55 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu