Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Fryderyk wciąż żywy

Mazurki w Sannikach

Wacław Holewiński - penetrujący rewiry historii

Ukołysana

Ukoić

Jesiennieje

Warmińska cisza

W poszukiwaniu

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Jubileusz 25 lecia ZLM w Płocku

Jubileusz 25 lecia Związku Literatów na Mazowszu wybrzmiał również w środę 15.listopada br. w Mediatece Książnicy Płockiej. W pięknym i nowoczesnym obiekcie w najstarszej części Płocka prezes ZLM dr Teresa Kaczorowska przedstawiła w prezentacji multimedialnej 25 letnią historię  działalności Zwiazku ,cykliczne imprezy i wydarzenia, konkursy i benefisy oraz 25. lat Ciechanowskich Zeszytow Literackich. Poeci  będacy członkami Związku, ci z Ciechanowa i z Płocka czytali swoje wiersze. Niektóre z nich przedstawione zostały w wersji muzycznej,bo z racji Srebrnego Jubileuszu wydana została płyta CD "Podróż do Erato". Muzykę do 14 wierszy skomponował ciechanowski bard Wojtek Gęsicki. Można ją było nabyć na miejscu, podobnie jak publikacje prezentowane na spotkaniu. Najbardziej zainteresował jubileuszowy 25 numer Ciechanowskiego Zeszytu Literackiego. Płocczanie byli pod wielkim wrażeniem dokonań Związku i tak licznych działań oraz zaangażowania członków ZLM - z wielkim zainteresowaniem komentowali wystawę 19.plansz ilustrującą 25- lecie naszej działalności. Atmosfera kuluarowych rozmów i refleksji była bardzo ciepła, dyrekcja Mediateki niezwykle życzliwa i radosna.


Wszyscy życzyli sobie zacieśnienia kontaktów i relacji, lepszego poznawania swej twórczości i współpracy. Dlatego już niebawem gościem wieczoru poetyckiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie będzie  Maciej Woźniak z Płocka. Dziękujemy za przemiły wieczór i do zobaczenia w Ciechanowie.


Galeria foto

2023-11-17 22:45:46 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu