Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Fryderyk wciąż żywy

Mazurki w Sannikach

Wacław Holewiński - penetrujący rewiry historii

Ukołysana

Ukoić

Jesiennieje

Warmińska cisza

W poszukiwaniu

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


ZLM w Sannikach

   W Europejskim Centrum Artystycznym im. F. Chopina w Sannikach, w pałacu przesiąkniętym historią, muzyką, poezją i sztuką, pisarze Związku Literatów na Mazowszu (ZLM) świętowali, 14 listopada 2023 r., swój podwójny Srebrny Jubileusz: 25-lecia Związku i periodyku „Ciechanowskie Zeszyty Literackie”. W programie była m.in. prelekcja prezes ZLM dr Teresy Kaczorowskiej, poezja, muzyka, otwarcie wystawy jubileuszowej ZLM, prezentacja wydawnictw ZLM oraz płyty CD „Podróż do Erato” z wierszami 14 poetów z ZLM, do których muzykę skomponował bard Wojtek Gęsicki. 


   Dziękujemy! – za zaproszenie, za serdeczność, gościnność, pomoc wszystkich pracowników ECA oraz za nocleg i możliwość zwiedzenia tego niezwykłego obiektu, w którym młody Fryderyk bywał u swego kolegi Konstantego Pruszaka, komponował, nasiąkając okolicznym folklorem, co zaowocowało później w jego muzyce, szczególnie w mazurkach. Do miłego zobaczenia!


Zobacz gelerię
 


 


 


 


 

2023-11-16 21:02:38 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu