Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Fryderyk wciąż żywy

Mazurki w Sannikach

Wacław Holewiński - penetrujący rewiry historii

Ukołysana

Ukoić

Jesiennieje

Warmińska cisza

W poszukiwaniu

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Spotkanie z Związek Literatów na Mazowszu

   Nieco muzyki, szczypta historii i poezja – tak wyglądało listopadowe spotkanie w sannickim pałacu. Iście jesienna, deszczowa aura nie odstraszyła gości, którzy szczelnie wypełnili salę koncertową.


Na dobry początek, mini recital fortepianowy zagrała Zuzanna Szarow, a potem na scenie stanęła Teresa Kaczorowska, prezes Związku Literatów na Mazowszu. Słowem i obrazem opowiedziała o 25-leciu ZLM. Srebrny jubileusz to okazja do pokazania jego działalności i dorobku członków. Kilkoro poetów zaprezentowało swoją twórczość, a doskonałym uzupełnieniem były śpiewane wersje wierszy. Czternaście utworów, zebranych na jubileuszowej płycie „Podróż do Erato”, opracował i wykonał muzycznie Wojtek Gęsicki. Wielbiciele poezji i literatury mogli kupić zbiory wierszy, książki tematyczne, Ciechanowskie Zeszyty Literackie czy płytę. Tego dnia można też było zaopatrzyć się w trzeci tom publikację „Mieszkańcy Sannik w latach 1918-1955”, autorstwa Krzysztofa Sobocińskiego.


   Przedstawiciele Związku Literatów na Mazowszu w Sannikach że srebrnym Jubileuszem swojej działalności. Historię Związku przedstawiła w bogatej prezentacji prezes dr Teresa Kaczorowska, a swoje wiersze czytali związkowi poeci. Akcentem muzycznym były prezentowane nagrania muzyczne wybranych utworów z Jubileusz owej płyty " Podróż do Erato". Goście mogli obejrzeć wystawę historii ZLM oraz poznać publikacje ,zwłaszcza Ciechanowskie Zeszyty Literackie wraz z numerem 25- jubileuszowym. Spotkanie było niezwykle udane. Dyrekcja i pracownicy Europejskiego Centrum Artystycznego przyjęli nas bardzo ciepło i życzliwie. Dziękujemy. Zobacz fotorelację z tego wydarzenia.


Tu fotorelacja z wydarzenia.2023-11-15 17:20:28 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu