Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Refleksje z ostatniego Pożegnania Prof. Juliuszowi Chrościckiemu

W KRAINIE POEZJI (recenzja)

Fryderyk wciąż żywy

Mazurki w Sannikach

Wacław Holewiński - penetrujący rewiry historii

Ukołysana

Ukoić

Jesiennieje

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Trzecie spotkanie z cyklu „Podwójny srebrny jubileusz" ZLM

Szanowni Państwo,


zapraszamy serdecznie na trzecie spotkanie z cyklu „Podwójny srebrny jubileusz" Związku Literatów na Mazowszu oraz Ciechanowskich Zeszytów Literackich. Wydarzenie pt. „Literackie związki Ciechanowa i Przasnysza " odbędzie się 21 września 2023 r. (czwartek) o godz. 17.00 w Krzywej Hali, a jego bohaterem będzie Piotr Kaszubowski.


Piotr Marcin Kaszubowski - ur. w 1969 r. w Warszawie, dr nauk humanistycznych w zakresie historii, etnograf, regionalista, publicysta, poeta, animator kultury. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu (1988), studia magisterskie na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego (1997) oraz studia doktorskie na Wydziale Historycznym Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku (2019).


W latach 2000-2010 był kierownikiem Muzeum Historycznego w Przasnyszu, obecnie pracuje w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. W latach 2011-2021 pełnił funkcję prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej (obecnie wiceprezes). Jest ponadto prezesem Oddziału Północno-Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego z siedzibą w Ciechanowie i wiceprezesem Związku Literatów na Mazowszu. Autor lub współautor kilkunastu książek oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych. Przewodniczy Radzie Redakcyjnej „Rocznika Przasnyskiego", jest również inicjatorem i głównym organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Alfreda Borkowskiego. Uhonorowany m. in. odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej".


 Piotr


 


 


 


 


 


 

2023-09-14 17:10:41 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu