Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Zmarła poetka i malarka Marianna Olkowska

Refleksje z ostatniego Pożegnania Prof. Juliuszowi Chrościckiemu

W KRAINIE POEZJI (recenzja)

Fryderyk wciąż żywy

Mazurki w Sannikach

Wacław Holewiński - penetrujący rewiry historii

Ukołysana

Ukoić

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


78 rocznicy Obławy Augustowskiej

  Już 8 lipca 2023 r. rozpoczną się w płn. Polsce obchody 78. rocznicy Obławy Augustowskiej. Potrwają do 12 lipca br., który to dzień został ustanowiony przez Sejm RP jako Dzień Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej. W ciągu 5 dni na Suwalszczyźnie odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych i patriotycznych. 


  Zapraszam najpierw do bajecznego miejsca i prawdziwej perły architektonicznej! - do zabytkowego pokamedulskiego klasztoru na jeziorze Wigry, gdzie 8 lipca wygłoszę prelekcję o tej największej powojennej zbrodni - w ramach cyklu zdarzeń artystycznych „Wkład ojców kamedułów w odzyskiwaniu przez Polskę niepodległości” (w godz. 9.00-15.00). A potem w kolejnych dniach na uroczystości do: Puszczy Augustowskiej (11 lipca), do Gib (12 lipca) i na Festiwal Lipcowi do Augustowa (8-12 lipca), gdzie 12 lipca o godz. 16.00, w „Domu Turka”, tzn. dawnym budynku NKWD-UB-MO - nastąpi m.in. odsłonięcie nowej instalacji artystycznej - Muru Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej. 


  Warto w tych dniach być na Suwalszczyźnie! Programy są w internecie, ja podaję jeden z plakatów.


Teresa Kaczorowska


 wigry


plakat


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

2023-07-03 18:19:38 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu