Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Refleksje z ostatniego Pożegnania Prof. Juliuszowi Chrościckiemu

W KRAINIE POEZJI (recenzja)

Fryderyk wciąż żywy

Mazurki w Sannikach

Wacław Holewiński - penetrujący rewiry historii

Ukołysana

Ukoić

Jesiennieje

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Podziękowanie dla dyrektora Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

  W niedzielę, 26  lutego 2023 r., dyrektor Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Roman Feliks Kochanowicz, był gościem kolejnego Saloniku Elizy, który prowadzi poetka Zofia Humięcka. Było to pożegnalne spotkanie, gdyż po prawie 20 latach kierowania opinogórskim Muzeum dyrektor Kochanowicz odchodzi na emeryturę.


  Żegnali go przedstawiciele władz, z marszałkiem Mazowsza Adamem Struzikiem na czele, muzealnicy z calego województwa, działacze kultury, rodzina, przyjaciele. Artystycznie pożegnali go koncertem: Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska, (sopran), Wojciech Bardowski (baryton) i Adam Sychowski (fortepian).


  W imieniu poetów pożegnała go dr Teresa Kaczorowska, prezes Związku Literatów na Mazowszu.


  "W imieniu Związku Literatów na Mazowszu pragnę Panu bardzo podziękować za współpracę. Dziękujemy za wspaniałą kontynuację misji pierwszego Dyrektora Muzeum   Romantyzmu, Pana Janusza Królika, za to że Opinogóra, mimo wszystkich innych zadań, jest nadal przede wszystkim miejscem Poety, miejsce trzeciego wieszcza Zygmunta   Krasińskiego. Dziękujemy, że nadal możemy tu bywać, organizować nasze Jesienie Poezji (już od 28 lat!), ogólnopolskie konkursy poezji oraz inne spotkania literackie i konferencje  naukowe. 


  Ja osobiście dziękuję Panu za zainicjowanie i powierzenie mi 15 lat temu prowadzenia Spotkań z Literaturą w Opinogórze, które odbędą się w październiku br. już pod raz 25. Dzięki tym Spotkaniom mogli gościć w Opinogórze od 2008 roku najwięksi pisarze polscy, jak Janusz Krasiński, Julia Hartwig, Adam Zagajewski, Marek Nowakowski,   Enest Bryll i wielu, wielu innych.


  Dziękujemy też za wspaniałą rozbudowę Muzeum Romantyzmu, dzięki czemu Opinogóra stała się perełką, nie tylko w Polsce. 


  Wraz z podziękowaniami życzymy Panu odpoczynku, ale też dalszej kreatywności, zdrowia, miłości najbliższych oraz wszelkiego spełnienia!"


Z literackim pozdrowieniem, Prezes Związku Literatów na Mazowszu


dr Teresa Kaczorowska


Fot. Michał Krzyżanowski


 53


54


55


57


59


 


 


 


 


 

2023-02-28 18:00:13 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu