Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Jesiennieje

Warmińska cisza

W poszukiwaniu

Myśli o stanie wojennym

Myśli o stanie wojennym

"Po przejściach"

Pandemia

Mama

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Konkurs Limerykowy o Paczkowie

Konkurs na Limeryk o Paczkowie organizowany jest we współpracy z Biblioteką Publiczną im. Jana Brzechwy w Paczkowie oraz pod patronatem Burmistrza Gminy Paczków. Jest on realizowany w środowisku młodzieży oraz osób dorosłych, miłośników ziemi paczkowskiej. Ma za zadanie rozwijać patriotyzm lokalny, zainteresowanie historią oraz talenty artystyczne.


Zapraszamy do udziału wszystkich „rymujących" w wieku od lat 7 do 107. W siedmiu edycjach uczestniczyło ponad 400 autorów z Polski. W tym roku organizatorzy postanowili odrobinę złamać konwencję i ustanowić „głównym bohaterem" utworów osoby będące zasłużonymi, honorowymi mieszkańcami Paczkowa oraz osobami, które w jakikolwiek sposób były lub są związane z miastem i w ten sposób upamiętnić ludzi, którzy wpisali się w historię polskiego Carcassonne.


LIMERYK to krótki, żartobliwy wiersz oparty na groteskowym dowcipie, mający charakter igraszki słownej, zwykle związany z jakimś nazwiskiem lub nazwą miejscowości. Limeryk powinien spełniać następujące wymogi formalne: – pięć wersów; – układ rymów aabba.


Prace prosimy nadsyłać do 31 sierpnia 2022 r. Do prac prosimy dołączyć wypełnioną i podpisaną kartą zgłoszenia oraz oświadczenia. Adres do wysyłki: TeraTour, 48-370 Paczków, Rynek 1 lub pocztą elektroniczną biuro@pegaz.org.pl Pula nagród to 2000 zł. Link do konkursu: pegaz.org.pl http://pegaz.org.pl/wydarzenia/limeryk/ Krzysztof Woliński Stowarzyszenie Pegaz Paczków


kl

 

 

 

 

 

 

 

 

2022-08-09 19:56:48 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu