Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Refleksje z ostatniego Pożegnania Prof. Juliuszowi Chrościckiemu

W KRAINIE POEZJI (recenzja)

Fryderyk wciąż żywy

Mazurki w Sannikach

Wacław Holewiński - penetrujący rewiry historii

Ukołysana

Ukoić

Jesiennieje

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


To już 10 lat jak odszedł pierwszy Prezes

Dziś, 12 lutego 2022 r., minęło 10 lat od śmierci Alfreda Borkowskiego, lekarza, poety, prozaika, społecznika, pierwszego prezesa (w latach 1997-2001) Ciechanowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. To po nim przejęłam pałeczkę i przewodzę ciechanowskim literatom do dziś…


W 2009 r. Ciechanowski Oddział ZLP  usamodzielnił się – było to. odpowiedzią na brak reakcji i wyjaśnień w związku z doniesieniami o agenturalnej przeszłości większości członków Prezydium Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich w Warszawie – i przyjął nazwę Związku Literatów na Mazowszu (ZLM). 


Dziś, 12 lutego 2022 r., kilkoro członków ZLM: Teresa Kaczorowska (prezes), Wiktor Golubski (skarbnik), Piotr Kaszubowski (sekretarz) i Barbara Sitek-Wyrembek, wraz z żoną poety Grażyną Borkowską i córką, spotkali się na jego grobie na cmentarzu przy ul. Płońskiej w Ciechanowie. Oddali mu hołd modlitwą, kwiatami, ogniami pamięci, wspomnieniami.


Ale wieczór poświęcony śp. Alfredowi Borkowskiemu Związek Literatów na Mazowszu, wraz z jego najbliższą rodziną, zaplanował w nieco bezpieczniejszym od koronawirusa terminie - w sobotę, 26 lutego, o godz. 11.00, w Muzeum Szlachty Mazowieckiej, przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie. Zapraszamy, wstęp wolny.


Teresa Kaczorowska, prezes Związku Literatów na Mazowszu


001


002


003


004

2022-02-13 10:36:45 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu