Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Warmińska cisza

W poszukiwaniu

Myśli o stanie wojennym

Myśli o stanie wojennym

"Po przejściach"

Pandemia

Mama

Głosy w Domu Turka

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Zbliżają się 179. urodziny Marii Konopnickiej

   Zbliżają się 179. urodziny Marii Konopnickiej – poetki związanej z Ziemią Ciechanowską poprzez najmłodszego syna Jana, patronki kultury Ciechanowa. Wcześniej Związek Literatów na Mazowszu akcentował jej urodziny w PCKiSz (gdzie miał siedzibę), zaś w ubiegłym 2020 r. kilkoro poetów złożyło kwiaty przy Pomniku Marii Konopnickiej w Parku jej imienia w Ciechanowie i czytało swoje wiersze - mimo pandemii, pod okiem policji, ale filmik z tego wydarzenia zrobił w sieci furorę.


   W tym roku główną inicjatywę przejął Urząd Miasta. W ramach dwudniowych uroczystości, 21-22 maja 2021 r. w Parku M. Konopnickiej literaci – w sobotę , 22 maja o godz. 14.00, złożą kwiaty pod pomnikiem Poetki i do godz. 17.00 będą prezentować swoje książki na stoliku w jednym z namiotów Urzędu Miasta. Oby dopisała tylko pogoda! Zapraszamy!


mkonopnicka


   Chętni mogą też zaprezentować wiersze dedykowane Marii Konopnickiej na stronie www.zlmaz.pl


Teresa Kaczorowska


Prezes Związku Literatów na Mazowszu2021-05-21 20:03:28 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu