Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Dar

ŻNIWA

jajo czy kura

Odszedł kolorowy trubadur

PRAWDY NIE DA SIĘ ZABIĆ

Pieśń

Wybór

Pożegnanie poetki Barbary Krajewskiej

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


ZMARŁ STANISŁAW KĘSIK

Z przykrością informujemy, że 12 maja 2021 r. zmarł Stanisław Kęsik (1958-2021). Jeden z pięciorga pierwszych członków Ciechanowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich (ZLP) w 1997 r. Oddział ZLP w Ciechanowie powstał z grona 5 osób: śp. Alfred Borkowski, śp. Janina Boniakowska, śp. Grzegorz Roszko, śp. (dziś) Stanisław Kęsik i Teresa Kaczorowska, który w 2009 r. przekształcił się w samodzielny i niezależny Związek Literatów na Mazowszu z siedzibą w Ciechanowie (ZLM). Stanisław Kęsik był współzałożycielem ZLM i skarbnikiem do 2020 r. Kiedy został wicestarostą  zrezygnował nie tylko z funkcji skarbnika, ale także w ogóle z członkostwa w Związku Literatów na Mazowszu. 


Cześć jego pamięci!


** 


***Stanisław Kęsik urodził się w 1958 r. w podciechanowskiej wsi Ościsłowo. Animator kultury, działacz społeczny, poeta i samorządowiec (od jesieni 2018 r. wicestarosta powiatu ciechanowskiego). W latach 2000-2010 dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie. Wydał pięć tomików wierszy: /Schody/ (1986), /Witraże/ (1991), /Pod stopami tęczy/ (1994), /Wysokie trawy/ (2001), /Na progu /(2014). Jego wiersze można znaleźć w licznych opracowaniach zbiorowych, m.in. w „Ciechanowskich Zeszytach Literackich”, antologiach i zbiorach poetyckich. Jego wiersze były tłumaczone na język angielski, węgierski, litewski i wietnamski. Za swoją twórczą pracę był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, w tym odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. 


Stanisław

 

 

 

 

 

2021-05-14 18:37:55 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu