Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

jajo czy kura

Odszedł kolorowy trubadur

PRAWDY NIE DA SIĘ ZABIĆ

Pieśń

Wybór

Pożegnanie poetki Barbary Krajewskiej

URODZINY MARII KONOPNICKIEJ

OJCZYZNA ZNALEZIONA PO LATACH

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Zaproszenie

Drodzy literaci,


Dziś Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO. Od 20 lat obchodziliśmy co roku to święto - wręczaliśmy statuetkę "Złote Pióro" za najlepszą książkę roku, odbywały się spotkania autorskie, koncerty, czytaliśmy wiersze - choć już w ubr. ciechanowska edycja tego święta została przesunięta z powodu pandemii na 19 sierpnia 2020 r.


W tym roku też musieliśmy ze względu na trwającą wciąż pandemię przesunąć tę uroczystość na termin późniejszy (na razie nieustalony). Natomiast 26 marca 2021 r. pragnęłam poprowadzić w Miejskiej Bibliotece Publicznej spotkanie z naszą nową członkinią Związku Literatów na Mazowszu, młodą poetką muzykologiem - Mariolą Kokowską z Warszawy. Ogłoszenia z zaproszeniem na to zdalne spotkanie już zaczęły być rozpowszechniane, kiedy dziś (niedziela, 21 marca) otrzymałam od Marioli Kokowskiej e-mail, że musi ona odbyć 3-tygodniową kwarantannę, ze względu na chorobę covidową swego męża. .Niestety, w tej sytuacji musimy i to spotkanie zdalne odłożyć w czasie.


Z okazji Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO pragnę więc w tej formie złożyć wszystkim pisarzom życzenia zdrowia, weny twórczej, pięknej wiosny i oby koronawirus omijał Was szerokim kołem. Do spotkania i zobaczenia w lepszym czasie i nastroju!


Teresa Kaczorowska


Prezes Związku Literatów na Mazowszu


przebi


 


Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie do udziału w spotkaniu autorskim on-line, które odbędzie się na profilu FB Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie. Gościem spotkania autorskiego w dniu *26 marca 2021 r.*, godz. 16.00 będzie *Mariola Kokowska*, poetka, psycholog, muzyk, muzykoterapeuta. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Światowego Dnia Poezji pod patronatem UNESCO.


*Mariola Kokowska* - poetka, psycholog, muzyk, muzykoterapeuta. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów (PSMT), Polskiego Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym (PTBST), Związku Literatów na Mazowszu (ZLM). Autorka artykułów w monografiach i czasopismach naukowych z dziedziny psychologii, psychologii muzyki i muzykoterapii. Wyróżniona w konkursie artystycznym „Mimozami jesień się zaczyna”, organizowanym przez Fundację Diamentowy Głos (2016r.) i w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Jednego wiersza” za wiersz „Wędrowne” (2018r., Sandomierz). Otrzymała wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Moje Miasto” im. Z. Jerzyny (wiersz „Art.-park – moje miasto”) podczas V Festiwalu Poezji im. Z. Jerzyny, w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Dla Ojczyzny” im. W. J. Grabskiego i im. Z. Kossak-Szatkowskiej podczas Festiwalu Poezji Patriotycznej (2019), w VII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Z. Jerzyny oraz II edycji W. Hulewicza (I, 2020). Laureatka III miejsca za wiersz „Doświadczenie” (Godło: Bałtyk) w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. G. Herlinga Grudzińskiego „Walka o siebie w trybach losu” (2018) oraz I miejsca za wiersz „Moje Mazowsze” (Godło: Słowo; XI, 2019) w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. W. Hulewicza. Otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego podczas Światowego Dnia Poezji i Muzyki – Roku 2019 „St. Moniuszko i G. H-Grudzińskiego” pod Honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego (IV, 2019), II miejsce za wiersz „Na dzień dobry” w ramach Konkursu Literackiego „Herbatka Grabskiego – Pasje Grabskiego” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. W. J. Grabskiego w dzielnicy Warszawa-Ursus m. st. Warszawa (24.10.2020) /SAP I Oddz. Żyrardowsko-Warszawski/ oraz dyplom uznania od Marszałka Województwa Mazowieckiego z podziękowaniem za całokształt działalności na rzecz upowszechniania kultury oraz popularyzowania poezji, a także kształtowania postaw artystycznych, etycznych i społecznych.


Współautorka tomików poetyckich pod patronatem Stowarzyszenia Autorów Polskich (SAP/ O. Warszawa II) wydanych w 2020 r.: „Pod krzewem bzu spisane”, „Zaszumiało fiołkowo”, w Międzynarodowej Antologii SAP/ O. Warszawa – „Van Gogh wiedział”, w Międzynarodowej Antologii Grupy Fb „Satyra” – „Kwarantanki” oraz „Polne wianki” pod red. Wandy Dusi Stańczyk. Współautorka antologii poetyckich: „Być poetą” pod red. R. Mierzejewskiego (2020), a także antologii pod patronatem Stowarzyszenia Autorów Polskich (SAP. O. I Żyrardów-Warszawa) wydanych w 2020 roku:  „Cud nad Wisłą”, „Przed i powojenna nasza kronika”, „Nasze miejsca na ziemi” („Our places on the earth”), „W PAN DE MI i” („In Pandemic”) pod red. J. Wielogórskiej (SAP/ O. Żyrardów). Jej wiersze znalazły się w antologiach: „Wiersze sercem pisane” ed. XV (XII, 2020) i „Zanim nadejdzie burza”(III, 2021) pod red. L. Tkaczyk, Wydawnictwo Astrum (2020), w Bibliotece Literackiej Bezkresu - antologie „Zwierzenia zwierza” (2020) i „Samotność w i strach” (2021), a także w międzynarodowych antologiach: Our Poetry Archive V-6N-11 oraz „Drum of Life, Collection of Poems” (Nov, 25, 2020).


Wydała dwa tomy poetyckie: „Portrety w polifonii” oraz „Pisane Mazowszem”.


Pozdrawiam serdecznie


Alicja Wodzyńska


Dyrektor MBP w Ciechanowie


 


 

2021-03-21 20:42:47 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu