Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Pieśń

Wybór

Pożegnanie poetki Barbary Krajewskiej

URODZINY MARII KONOPNICKIEJ

OJCZYZNA ZNALEZIONA PO LATACH

Ambasador kultury polskiej na Węgrzech i węgierskiej w Polsce

Requiem dla Odkupiciela część I

Requiem dla Odkupiciela, VII

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


„Listy do Marii Konopnickiej z lat 2010-2020” już dostępne

   Na rynku wydawniczym ukazała się najnowsza książka dr Teresy Kaczorowskiej pt: „Listy do Marii Konopnickiej z lat 2010-2020”. Jak powiedziała we wstępie do tej książki pisarka i dziennikarka, listy obejmują ostatnie 10 lat.  Listy-wiersze powstawały na początku pojedynczo, później było ich coraz więcej – podczas podróży, spacerów, czy wzruszających ją chwil.


   Książka została wydana przez Związek Literatów na Mazowszu, pod patronatem honorowym Towarzystwa im. Marii Konopnickiej w Warszawie. Współwydawcą jest The Society of Arts w Chicago. Już odbyła się pierwsza promocja tomu - 23 listopada 2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie. Spotkanie miało charakter online. 


   Autorka zapowiada kolejne prezentacje swojego wydawnictwa, o ile pozwoli na to trwająca pandemia. Listy można nabyć w księgarniach oraz poprzez strony internetowe: Teresy Kaczorowskiej i Związku Literatów na Mazowszu.


   Nie jest to pierwsza książka poświęcona Marii Konopnickiej autorstwa Teresy Kaczorowskiej. W 2010 roku, w setną rocznicę śmierci pieśniarki ludu polskiego i 100-lecie proklamacji jej „Roty”, powstała inna pozycja – „Maria Konopnicka i Ziemia Ciechanowska”, opisująca związki Konopnickiej z Ciechanowem.


   Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Barbary Tokarskiej-Wójciak z autorką, dr Teresą Kaczorowską, w Katolickim Radio Diecezji Płockiej, 10 grudnia 2020 r.


 


Oto link do audycji: https://www.kaczorowska.com/kronika/

2020-12-12 14:10:25 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu