Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Pieśń

Wybór

Pożegnanie poetki Barbary Krajewskiej

URODZINY MARII KONOPNICKIEJ

OJCZYZNA ZNALEZIONA PO LATACH

Ambasador kultury polskiej na Węgrzech i węgierskiej w Polsce

Requiem dla Odkupiciela część I

Requiem dla Odkupiciela, VII

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Zaproszenie do TEATRU

    Już 22 listopada o godz. 18.00 na deskach MDK w Przasnyszu odbędzie się kolejna premiera Teatru Trzech Pokoleń . Tym razem zespł zmierzy się z wyjątkowo ambitnym zadaniem, - zaprezentowanie,  przed przed coraz bardziej wymagalną publicznością, spektaklu dotyczącego bardzo ważnego problemu współczesnych społeczeństw, jakim są coraz wyraźniejsze konflikty międzypokoleniowe, które wprawdzie towarzyszą ludziom od wieków, ale  obecnie, w czasach  szaleńczej gonitwy za pieniądzem, sukcesem i promowania tego, co młode, modne i wygodne,  nabierają szczególnego znaczenia. 


   Spektakl w oparciu o dramat Edmunda Morrisa pt: Drewniany talerz wyreżyserowany i ubogacony adaptacyjnie przez Bożennę Beatę Parzuchowską, będzie w ten listopadowy wieczór wspaniałą okazją  do refleksji nad  przemijaniem i koniecznością dokonywania w życiu trudnych wyborów.
   Głównym bohaterem sztuki jest stary człowiek, zdany na łaskę swoich dzieci. Coraz częściej podobne sytuacje można znaleźć w najbliższym otoczeniu, a niewdzięczność dzieci jest zjawiskiem, spotykanym nie tylko w krajach zachodnich. Również tam, gdzie pieniądz rządzi wszystkim, a wilcze prawa określają wzajemne stosunki między ludźmi. Żona Klara szantażuje męża koniecznością dokonania przez niego wyboru miedzy nią a ojcem, synowie zmuszeni są wysłać starego ojca do domu starców, byle się go pozbyć, sublokator uwodzi matkę . Dla dziadka dom starców oznacza izolację od życia i samotne czekanie na śmierć. Starość przesunęła go na margines życia i nieubłaganie odbiera mu najblizszych . Przyjmuje wyrok wydany przez dzieci z pełną goryczy mądrością i rezygnacją.
   Czy jest w tym spektaklu miejsce na odrobinę miłości i promyk nadziei? Jak to zostanie przedstawione przez trzypokoleniowy zespół przasnyskiego teatru, który jak niektórzy twierdzą sam w sobie jest swoistym fenomenem w kulturalnym życiu naszego miasta i poprzez swoją  działalność już pokazuje, że współistnienie i współdziałanie młodych z osobami starszymi jest możliwe i może dawać radość ze wspólnego działania? Czy kolejny raz zaowocowocuje pięknym widowiskiem dla  licznych miłośników teatru z Przasnysza i okolic?
   Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie państwo już w środę 22 listopda podczas premiery  przedstawienia.  Zapraszamy młodych i starszych na ten wyjątkowy spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Trzech Pokoleń. Obsada – rewelacyjna!!! Rozwiązania inscenizacyjne – niespotykane!!! Gwarantujemy dużą dawkę wzruszeń i sytuacyjnego humoru!!!
Po prostu musicie  to zobaczyć!!! 


Już trwa przedsprzedaż biletów w biurze MDK w Przasnyszu. Ilość miejsc ograniczona. 


dtale


 


 


 


 

2017-11-09 08:07:57 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu