Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Pieśń

Wybór

Pożegnanie poetki Barbary Krajewskiej

URODZINY MARII KONOPNICKIEJ

OJCZYZNA ZNALEZIONA PO LATACH

Ambasador kultury polskiej na Węgrzech i węgierskiej w Polsce

Requiem dla Odkupiciela część I

Requiem dla Odkupiciela, VII

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Członkowie (wszyscy) Związku Literatów na Mazowszu

Szanowni Literaci,

   Pragnę przypomnieć - zwłaszcza tym, którzy rzadko uczestniczą w naszych zebraniach lub imprezach literackich (nad czym ubolewam) - że Związek Literatów na Mazowszu kończy w tym roku 20 lat (wliczając oczywiście do jego wieku także okres 1997-2009, kiedy istniał jako Związek Literatów Polskich Oddział w Ciechanowie). Na ostatnim Walnym Zgromadzeniu, a także podczas Wiosny Literatury w Gołotczyźnie i spotkaniach Zarządu ZLM, zastanawialiśmy się jak uczcić ten Jubileusz.

   Jeden z punktów zaplanowanego programu już udało się nam zrealizować – tej wiosny wydaliśmy pierwszą książkę poetycką naszej seniorki i dobrodziejki, śp. Jadwigi Wichrackiej-Sumiły „Serce Jaskółki”. W planach mieliśmy także wyjazd integracyjny do Kiejdan na Litwę, nie udało nam się jednak go w czerwcu zrealizować ze względu na choroby kilku osób. Chcielibyśmy jednak, aby powiódł nam się kolejny punkt – wydanie jubileuszowej książki „Druga Dekada”, z krotką historią Związku oraz z tekstami wszystkich jego członków, a także następny – uroczysta promocja „Drugiej Dekady” podczas głównych obchodów Jubileuszu, w drugiej połowie listopada br.     

   W związku z tym bardzo proszę wszystkich członków Związku Literatów na Mazowszu o przeslanie kilku swoich utworów (do wyboru przez redakcję) wraz ze swoim zdjęciem, w nieprzekraczalnym terminie do 15 września 2017 r. Proszę przesłać – im wcześniej tym lepiej - w wersji elektronicznej i papierowej, na adres sekretarza tej publikacji: Krzysztof Martwicki, 09-100 Płońsk, ul. Grunwaldzka 54/12; emial: ikmart@o2.pl

   Serdecznie zapraszam od udziału w tej pamiątkowej książce, a także w całym Jubileuszu! Możecie też włączyć się w jego uatrakcyjnienie, podsuwając własne inicjatywy i  pomysły uczczenia naszego 20-lecia.


Ze słonecznym pozdrowieniem,
Prezes Związku Literatów na Mazowszu
dr Teresa Kaczorowska


 


 


 


 

2017-06-19 19:16:29 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu