Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

ŻNIWA

jajo czy kura

Odszedł kolorowy trubadur

PRAWDY NIE DA SIĘ ZABIĆ

Pieśń

Wybór

Pożegnanie poetki Barbary Krajewskiej

URODZINY MARII KONOPNICKIEJ

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


ARTYSTYCZNY CIECHANÓW WE LWOWIE

   Dzieła kultury z płn. Mazowsza zaistniały we Lwowie na Ukrainie. Troje autorów ze Związku Literatów na Mazowszu  (ZLM), z siedzibą w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej w Ciechanowie: dr Teresa Kaczorowska (prezes), Wiktor Golubski (skarbnik) i Marek Piotrowski (przewodniczący Komisji Rewizyjnej) uczestniczyli 28 września 2019 r. w wernisażu, tj. wieczorze malarsko-literackim w Galerii „Własna Strzecha” Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie. Wspólną wystawę obrazów mieli tam artyści z tego Towarzystwa oraz Mazowieckiego Związku Artystów Sztuk Pięknych, nowej organizacji pozarządowej mieszczącej się w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej w Ciechanowie. Swoje prace we Lwowie wystawili: dr Robert Żbikowski (prezes), Ewa Tomczak (sekretarz), Jerzy Ratowski, Andrzej Walasek, Wojciech Witkowski, Joanna Ciepiela,  Grzegorz Filipczyk, Marianna Olkowska i Łukasz Dymiński. Wystawie towarzyszyły (na jednej ze ścian) warsztatowe, jeszcze gorące prace członków Koła Plastycznego z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w przeddzień powstałe w Galerii „Własna Strzecha” pod okiem prof. Mieczysława Maławskiego, prezesa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie.
   Sobotni wieczór 28 września 2019 r. był niezwykły. Za oknami szalała burza, a w klimatycznej Galerii „Własna Strzecha” było sielsko, ciepło i artystycznie. Przy oglądaniu dzieł sztuki z płn. Mazowsza, Lwowa i Lublina pięknie komponowała się poezja w wykonaniu nie tylko poetów z Ciechanowa, ale także ze Lwowa. Obecna była konsul Małgorzata Siekierzyńska z Konsulatu Generalnego RP we Lwowie, dziennikarze polscy ze Lwowa, malarze i poeci ze Lwowa.
   Literaci i plastycy mogli wyjechać do Lwowa w ramach współpracy PCKiSz w Ciechanowie z Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie, nawiązanej dwa lata temu (wystawa „Malować Lwów”, warsztaty ikonopisania  w PCKiSz). Miejmy nadzieję, że współpraca ta będzie nadal trwała, bo już 18 października 2019 r. w Galerii im. B. Biegasa odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa prof. Mieczysława Maławskiego. 


 02


06


07


09


15


17


21


22


23


24


25


32


33


38


42


 


 


 


 


 


 


 

2019-10-03 07:53:40 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu