Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

ŻNIWA

jajo czy kura

Odszedł kolorowy trubadur

PRAWDY NIE DA SIĘ ZABIĆ

Pieśń

Wybór

Pożegnanie poetki Barbary Krajewskiej

URODZINY MARII KONOPNICKIEJ

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


VIII Leśne Impresje

   Piękne! - zarówno pod względem wspaniałej letniej pogody, jak też muzyki i poezji - były tegoroczne Leśne Impresje. Ta plenerowa impreza Związku Literatów na Mazowszu, organizowana od 8 lat na zakończenie letnich wakacji, odbyła się w sobotę, 31 sierpnia 2019 r., u inicjatora Impresji, poety leśnika Sławka Zduna i jego żony Anny, blisko leśniczówki gdzie mieszkają – na polanie Biesiadnik w Ościsłowie. Ania i Sławek nie tylko piszą wiersze, ale są też myśliwymi, więc jak zwykle nie mogło zabraknąć Ani wspaniałego gulaszu z dziczyzny, ani chleba ze smalcem myśliwskim. Smakowało zresztą wszystko, bo niektórzy literaci przynieśli też swoje „co nieco”. 
   Przybyło w ościsłowskie lasy blisko 30 osób, w tym poeci z Ciechanowa, Płońska, Mławy i Ościsłowa, zrzeszeni i niezrzeszeni, którzy zaprezentowali po dwa wiersze, przeplatane muzyką. Oprawę muzyczną zapewniło dwóch muzyków: Piotr Rzeczkowski (gitara, harmonijka ustna, wokal) oraz Andrzej Górski (gitara basowa), którzy stanowią 1/4 zespołu „Żywioły Art” z Ciechanowa (niezwykle w ostatnich latach utytułowanego na festiwalach). Impresje były też historyczne, bo literaci pożegnali swoją „księgarkę” Lonię Kuskowską, która współpracowała z ZLM od początku, czyli od ponad 20 lat. Wieczór prowadziła Teresa Kaczorowska.
   Miejsce i drewno na ognisko zapewnili leśnicy z Nadleśnictwa Ciechanów, prąd zapewnili ościsłowscy strażacy, którzy też czuwali nad bezpieczeństwem ppoż (w lasach nie tylko upał, ale i niezwykła  susza). Jak zwykle Impresje odbyły się też przy wsparciu organizacyjnym PCKiSz.


Dziękujemy, bo były to piękne Impresje pod gorącym, leśnym niebem usianym gwiazdami!


Zobacz fotografie Bożeny Sali i Teresy Kaczorowskiej


 


 


 


 


 

2019-09-02 17:35:35 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu