Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

ŻNIWA

jajo czy kura

Odszedł kolorowy trubadur

PRAWDY NIE DA SIĘ ZABIĆ

Pieśń

Wybór

Pożegnanie poetki Barbary Krajewskiej

URODZINY MARII KONOPNICKIEJ

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Anna Wanda Ludwiczak

AWLudwiczak   - urodziła się 21 grudnia 1962 r. w Działdowie. Z wykształcenia humanistka, z zawodu nauczycielka j. polskiego. Lubi czytać biografie, dzienniki, chętnie też poznaje poezję różnych twórców. Sięga również po książki popularnonaukowe, rozczytuje się w ekologii, naukach przyrodniczych. Ceni szczególnie książki Erika Emmanuela Schmitta, Williama Goldinga, Olgi Tokarczuk czy Umberto Eco, z sentymentem wraca do Hobbita i do trylogii Władca Pierścieni Tolkiena. Nadal przemawia do niej polska literatura pozytywistyczna, a słowa romantyk w kapeluszu pozytywisty uważa za prawdę o wielu z nas. Zagląda do Słownika frazeologicznego z przysłowiami i upewnia się po raz kolejny, że na wszystko jest przysłowie. 

   W 2017 r. została członkinią Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa. Jej utwory ukazały się w publikacjach Kuźni, w Działdowskim Almanachu Poezji Każdy jest poetą swojego dnia, w lokalnej prasie. Uczestniczy w imprezach literackich, ceni Powiatowe Wieczory z Poezją. W ramach działalności w Stowarzyszeniu Działdowska Kuźnia Słowa wykonuje korektę (redakcję) utworów przygotowywanych do publikacji, uczestniczy w promocjach owych publikacji, bierze udział w realizacji zaplanowanych stowarzyszeniowych projektów.

   Jest autorką trzech zbiorów wierszy: Podobni kwiatom i drzewom (2015),  Wierszowanki, rymowanki (2018) oraz Pastelowa mozaika (2020). Najpierw przez wiele lat było to pisanie do szuflady. Szuflada z czasem zaczęła się powoli i ostrożnie otwierać i pojawiła się jej decyzja o opublikowaniu utworów. 

 
 
 
 

 

 

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu