Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

ŻNIWA

jajo czy kura

Odszedł kolorowy trubadur

PRAWDY NIE DA SIĘ ZABIĆ

Pieśń

Wybór

Pożegnanie poetki Barbary Krajewskiej

URODZINY MARII KONOPNICKIEJ

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Zdzisław Dudek

Z. Dudek

urodził się 26. 07. 1947 w Radomsku.
Opisuję  to o czym inni nie chcieli wspomnieć. W słowie pisanym zawarta jest pamięć o tych co byli i przekaz dla następnych. Dla tego warto pisać.
Obecne na emeryturze, a wcześniej....
Wcześniej różnie bywało, czas lubi niespodzianki, miewa kaprysy. Zwłaszcza ten czas w którym historia koślawym palcem przerzuca karty ludzkiego losu. Mundur na mnie nie leżał a    musiałem go nosić cztery lata, nauka za punkty, praca nie z własnego wyboru ale z konieczności.
Festiwal wolności porwał mnie jak zdecydowaną większość, nie byłem wyjątkiem. Nadzieja trwała tylko szesnaście miesięcy, na dekrety odpowiedzieliśmy oporem.
Co nam zostało z tych lat?... Spory bagaż życiowych doświadczeń i tyle samo wspomnień. Jest więc o czym pisać. Staram się by wizytówką moich tekstów były tytuły, więc przywołam kilka z nich „Tak trzeba”, „Niepokonany”, „Pajęczyna”, „Być wiernym”, „Nasz wybór”.
A teść dobra czy zła? Ciekawa czy nudna? Nie wiem, czytelnik jest najlepszym recenzentem.
Będą następne???
Mam nadzieję że tak. Nie wszystko od nas zależy.

 

 

 

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu