Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

ŻNIWA

jajo czy kura

Odszedł kolorowy trubadur

PRAWDY NIE DA SIĘ ZABIĆ

Pieśń

Wybór

Pożegnanie poetki Barbary Krajewskiej

URODZINY MARII KONOPNICKIEJ

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Mieczysław Stusiński

M.Stusinskiurodzony 25 listopada 1937 r. w Bogatem w powiecie przasnyskim. Ukończył szkołę podstawową w Bogatem (1950), Liceum Ogólnokształcące w Makowie Mazowieckim (1955), kurs z przedmiotów pedagogicznych zakończony maturą pedagogiczną w Ciechanowie (1958), Studium Nauczycielskie w Ciechanowie (1961) oraz studium wieczorowe Wydziału Matematyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego (magisterium 1971). Od 1955 r. pracował jako nauczyciel, najdłużej w latach 1971-2006 uczył matematyki w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu. Był pierwszym przewodniczącym koła NSZZ Solidarność w przasnyskim LO (1980-81). Zdobył dwukrotnie mistrzostwo województwa ostrołęckiego w szachach.

Mieczysław Stusiński jest członkiem Klubu Literackiego „Przaśnik” oraz członkiem-założycielem Związku Literatów na Mazowszu (2009). Uznanie zdobył jako autor utworów satyrycznych o tematyce politycznej i obyczajowej, baśni oraz wierszy dla dzieci. Wydał: Szkice i próby (Przasnysz 2003), Rymowanki dla dzieci (Przasnysz 2006) oraz Zwierciadło pamięci. Opowiadania z okolic Przasnysza (Bogate 2009). Utwory poetyckie M. Stusińskiego publikowane były w almanachach: Na receptę (2003), Zbliżenia (2007), Z przaśnych opłotków (2010) Umajona Mława (2012), także na łamach prasy lokalnej i w periodykach literackich. W 2009 r. otrzymał Medal Stanisława Ostoja-Kotkowskiego w kategorii Twórca Uznany. Z żoną Jadwigą, emerytowaną nauczycielką języka polskiego, mieszka w Przasnyszu. Ma dwóch synów: Marcina i Przemysława.


Zmarł 10 lutego 2016 roku. Cześć Jego Pamięci!Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu