Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

ŻNIWA

jajo czy kura

Odszedł kolorowy trubadur

PRAWDY NIE DA SIĘ ZABIĆ

Pieśń

Wybór

Pożegnanie poetki Barbary Krajewskiej

URODZINY MARII KONOPNICKIEJ

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


ZMARŁ STANISŁAW KĘSIK

Z przykrością informujemy, że 12 maja 2021 r. zmarł Stanisław Kęsik (1958-2021). Jeden z pięciorga pierwszych członków Ciechanowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich (ZLP) w 1997 r. Oddział ZLP w Ciechanowie powstał z grona 5 osób: śp. Alfred Borkowski, śp. Janina Boniakowska, śp. Grzegorz Roszko, śp. (dziś) Stanisław Kęsik i Teresa Kaczorowska, który w 2009 r. przekształcił się w samodzielny i niezależny Związek Literatów na Mazowszu z siedzibą w Ciechanowie (ZLM). Stanisław Kęsik był współzałożycielem ZLM i skarbnikiem do 2020 r. Kiedy został wicestarostą  zrezygnował nie tylko z funkcji skarbnika, ale także w ogóle z członkostwa w Związku Literatów na Mazowszu. 


Cześć jego pamięci!


** 


***Stanisław Kęsik urodził się w 1958 r. w podciechanowskiej wsi Ościsłowo. Animator kultury, działacz społeczny, poeta i samorządowiec (od jesieni 2018 r. wicestarosta powiatu ciechanowskiego). W latach 2000-2010 dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie. Wydał pięć tomików wierszy: /Schody/ (1986), /Witraże/ (1991), /Pod stopami tęczy/ (1994), /Wysokie trawy/ (2001), /Na progu /(2014). Jego wiersze można znaleźć w licznych opracowaniach zbiorowych, m.in. w „Ciechanowskich Zeszytach Literackich”, antologiach i zbiorach poetyckich. Jego wiersze były tłumaczone na język angielski, węgierski, litewski i wietnamski. Za swoją twórczą pracę był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, w tym odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. 


Stanisław

 

 

 

 

 

2021-05-14 18:37:55 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu