Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Dar

ŻNIWA

jajo czy kura

Odszedł kolorowy trubadur

PRAWDY NIE DA SIĘ ZABIĆ

Pieśń

Wybór

Pożegnanie poetki Barbary Krajewskiej

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Festiwal Sarbiewskiego przełożony na jesień

Szanowni Państwo, 


   z przykrością informujemy, że XVI Międzynarodowy Festiwal ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego „Chrześcijański Horacy z Mazowsza” pod patronatem Marszałka Sejmu  RP, Marszałka Woj. Mazowieckiego, Biskupa Płockiego nie odbędzie się w 2020 roku. 


   Liczba zachorowań na Covid-19 jest w Polsce wciąż wysoka, jak podają komunikaty - nawet wyższa jak wiosną, w związku z tym nie możemy pozwolić sobie na ryzyko organizacji Festiwalu. Trwa on trzy dni i jest trudny do przeprowadzenia w warunkach pandemii. Odbywa się głównie w szkołach oraz instytucjach kultury, które pracują obecnie w ograniczonym wymiarze, z zachowaniem rygorów epidemiologicznych, trudno więc byłoby nam zrealizować przygotowany program, przeprowadzić w szkołach tradycyjne konkursy „O Laur Sarbiewskiego” (poezji w j. polskim i łacińskim, naukowy, krasomówczy, recytatorski, multimedialny), spotkania autorskie, czy zorganizować wyjazd śladami Sarbiewskiego, itp. Dlatego postanowiliśmy odłożyć Festiwal na maj 2021 rok, z nadzieją, że pandemia minie. 


   Prosimy śledzić naszą stronę www.sarbiewski.eu, gdzie będziemy na bieżąco zamieszczać informacje dotyczące dalszej realizacji wydarzenia.


   Dziękujemy za dotychczasową pracę i zaangażowanie, życzymy zdrowia i pozdrawiamy serdecznie, Komitet Organizacyjny XVI Międzynarodowego Festiwalu ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego „Chrześcijański Horacy z Mazowsza” pod kierownictwem prezes St. Academia Europaea Sarbieviana dr Teresy Kaczorowskiej


 


 


 

2020-09-02 17:46:08 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu