Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

ŻNIWA

jajo czy kura

Odszedł kolorowy trubadur

PRAWDY NIE DA SIĘ ZABIĆ

Pieśń

Wybór

Pożegnanie poetki Barbary Krajewskiej

URODZINY MARII KONOPNICKIEJ

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Pismo Zarządu ZLM

Ciechanów, 16.09.2019


Pani
Joanna Potocka-Rak
Starosta Powiatu Ciechanowskiego
Ul. 17 Stycznia 7
06-400 Ciechanów


Szanowna Pani Starosto,


   W odpowiedzi na pismo nr WAiRHR.2123.59.2019 z dnia 13.09.2019 ws. wyrażenia opinii na temat odwołania dyrektora Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie (PCKiSz) informujemy, że Związek Literatów na Mazowszu (ZLM) bardzo pozytywnie ocenia współpracę z PCKiSz pod kierownictwem Dyrektor Teresy Kaczorowskiej, jak i z samą Panią Dyrektor. Pozytywnie oceniamy również działania organizacyjne, zarządcze, inwestycyjne, kulturalno-artystyczne Pani dyrektor, jak i współpracę oraz pomoc dla stowarzyszeń twórczych współpracujących z PCKiSz.


   ZLM ma swoją siedzibę w budynku PCKiSz na II piętrze. Bez problemu możemy tam przechowywać nasze zasoby literackie, zarówno własne, jak i podarowane. Spotykamy się tam w celach roboczych, organizujemy warsztaty artystyczne dla kandydatów na członków naszego związku oraz przy okazji różnych uroczystości. Ostatnio PCKiSz zakupiło nowe meble do naszej siedziby.


   W Kawiarni Artystycznej mieszczącej się również w budynku PCKiSz możemy nieodpłatnie, na zasadzie współpracy organizować najważniejsze przedsięwzięcia ZLM jak Ciechanowską Jesień Poezji, Światowe Dni Poezji UNESCO, Galę Wręczenia Statuetki Złotego Pióra czy Walne Zgromadzenia ZLM. Nigdy nie spotkaliśmy się z odmową lub jakimikolwiek utrudnieniami ze strony Pani Dyrektor Kaczorowskiej, wręcz przeciwnie, sama oferowała dodatkowe formy pomocy transport, nagłośnienie, oświetlenie, pomoc organizacyjną przy realizacji różnych inicjatyw ZLM.


   Jako ZLM czasami korzystamy również podczas realizacji naszych przedsięwzięć z Galerii im. Bolesława Biegasa.


   Dyrektor Teresa Kaczorowska dba o wszystkie środowiska, które chcą współpracować z PCKiSz umożliwiając naszą integrację podczas organizowanych bożonarodzeniowych i wielkanocnych spotkań środowisk twórczych.


   Wykonany dzięki staraniom Pani Dyrektor remont i modernizacja Kawiarni Artystycznej oraz Kina Łydynia znacznie podniósł jakość organizowanych tam przez ZLM inicjatyw i uroczystości. Wiele inicjatyw Związek podejmuje na zasadzie współpracy z PCKiSz.


   Najlepszą opinię na temat współpracy ZLM z Dyrektor PCKiSz może wydać obecny członek Zarządu Powiatu i wieloletni, zasłużony członek zarządu i były skarbnik ZLM, nasz kolega Stanisław Kęsik, który w ścisłej, kilkunastoletniej współpracy z Dyrektor Teresą Kaczorowską zorganizowali dziesiątki, jeśli nie setki udanych i wartościowych literacko przedsięwzięć o skali nie tylko powiatowej, ale i wojewódzkiej, krajowej, a nawet międzynarodowej.
 
   Można stwierdzić, że współpraca Związku z Panią Dyrektor Kaczorowską układa się wzorcowo i modelowo, a wszelkie jej działania jako Dyrektor PCKiSz oceniamy ze wszech miar pozytywnie.Łączymy wyrazy szacunku.


Dariusz T. Węcławski, Wiceprezes Zarządu ZLM –
Krzysztof Martwicki, Sekretarz Zarządu ZLM –
Wiktor Golubski, Skarbnik ZLM –
Marek J. Piotrowski, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej ZLM -


Do wiadomości:
 1. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 2. Marszałek Województwa Mazowieckiego
 3. Tygodnik Ciechanowski
 4. Czas Ciechanowa
 5. Tygodnik Ilustrowany
 6. Puls Ciechanowa
 7. Katolickie Radio Diecezji Płockiej
 8. CiechanówInaczej.pl
 9. Ciech24.pl
10. NaszCiechanów.pl


 


 


 


 

2019-10-13 12:40:54 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu