Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Ambasador kultury polskiej na Węgrzech i węgierskiej w Polsce

Requiem dla Odkupiciela część I

Requiem dla Odkupiciela, VII

Zosia nasza kochana

Requiem dla Odkupiciela IV

Requiem dla Odkupiciela III

ADAM POMORSKI – TŁUMACZ DOSKONAŁY

Requiem dla Odkupiciela II

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


ARTYSTYCZNY CIECHANÓW WE LWOWIE

   Dzieła kultury z płn. Mazowsza zaistniały we Lwowie na Ukrainie. Troje autorów ze Związku Literatów na Mazowszu  (ZLM), z siedzibą w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej w Ciechanowie: dr Teresa Kaczorowska (prezes), Wiktor Golubski (skarbnik) i Marek Piotrowski (przewodniczący Komisji Rewizyjnej) uczestniczyli 28 września 2019 r. w wernisażu, tj. wieczorze malarsko-literackim w Galerii „Własna Strzecha” Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie. Wspólną wystawę obrazów mieli tam artyści z tego Towarzystwa oraz Mazowieckiego Związku Artystów Sztuk Pięknych, nowej organizacji pozarządowej mieszczącej się w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej w Ciechanowie. Swoje prace we Lwowie wystawili: dr Robert Żbikowski (prezes), Ewa Tomczak (sekretarz), Jerzy Ratowski, Andrzej Walasek, Wojciech Witkowski, Joanna Ciepiela,  Grzegorz Filipczyk, Marianna Olkowska i Łukasz Dymiński. Wystawie towarzyszyły (na jednej ze ścian) warsztatowe, jeszcze gorące prace członków Koła Plastycznego z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w przeddzień powstałe w Galerii „Własna Strzecha” pod okiem prof. Mieczysława Maławskiego, prezesa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie.
   Sobotni wieczór 28 września 2019 r. był niezwykły. Za oknami szalała burza, a w klimatycznej Galerii „Własna Strzecha” było sielsko, ciepło i artystycznie. Przy oglądaniu dzieł sztuki z płn. Mazowsza, Lwowa i Lublina pięknie komponowała się poezja w wykonaniu nie tylko poetów z Ciechanowa, ale także ze Lwowa. Obecna była konsul Małgorzata Siekierzyńska z Konsulatu Generalnego RP we Lwowie, dziennikarze polscy ze Lwowa, malarze i poeci ze Lwowa.
   Literaci i plastycy mogli wyjechać do Lwowa w ramach współpracy PCKiSz w Ciechanowie z Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie, nawiązanej dwa lata temu (wystawa „Malować Lwów”, warsztaty ikonopisania  w PCKiSz). Miejmy nadzieję, że współpraca ta będzie nadal trwała, bo już 18 października 2019 r. w Galerii im. B. Biegasa odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa prof. Mieczysława Maławskiego. 


 02


06


07


09


15


17


21


22


23


24


25


32


33


38


42


 


 


 


 


 


 


 

2019-10-03 07:53:40 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu