Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Jesiennieje

Warmińska cisza

W poszukiwaniu

Myśli o stanie wojennym

Myśli o stanie wojennym

"Po przejściach"

Pandemia

Mama

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Zaproszenie do Antologii „Kijów płonie”

Szanowni Państwo Pisarze i Poeci,


   Informuję Was wszystkich chętnych i zdolnych do użycia pióra w obronie Ukrainy – żebyście  z całą powagą i znajomością dramatycznej sytuacji, chwycili piór i inkaustu. I przystąpili do stworzenia niezwykłej, bolesnej i odważnej – ale potrzebnej nam wszystkim – antologii poetyckiej poświęconej Walczącej Ukrainie.


   Inicjatywa wyszła ze środowiska poetów skłonnych do refleksji, do przemyśleń i twórczości ponad podziałami, do wszystkich zdolnych upamiętnić i udokumentować swoją twórczością dramat Ukrainy, naszego sąsiada i w owej chwili przyjaciela – co stworzy szansę i powód do przyjaźni na teraz i na „po wojnie”.


    Przedstawię teraz krótki regulamin uczestnictwa w dwujęzycznej antologii – taki mamy zamiar,   pod roboczym tytułem: „Kijów płonie”:


   1. Regulamin będzie służył dyscyplinie autorskiej i ułatwi pracę tłumaczom.


   2. Prosimy o nadesłanie 1 wiersza mieszczącego się na jednej stronie komputerowej, w doc, napisanego 14-nastką, czyli czcionką nr. 14. Wiersz musi być podpisany imieniem i nazwiskiem autora, z dopiskiem w dwóch zdaniach o tym, kim jest autor.


   3. Oczekujemy utworów z mocnym charakterem, dopracowanych, napisanych staranną polszczyzną, obrazujących dramat dzisiejszych, krwawych dni Ukrainy, wydźwięk polityczny  będzie oceniony pozytywnie. Wulgaryzmy nie. Tematyka dowolna, ale sentymentalne westchnienia i dumki pozostawiamy sobie na czas pokoju.


   4. Na wiersze czekamy do końca maja 2022 roku. Nadesłanie wiersza jest równoznaczne ze zgodą na jego publikację. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku i przynależności środowiskowych. Przysyłajcie na adres: marta.berowska@interia.pl


Poparcia medialnego udzielili nam: Miasto Literatów z Florydy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej, Związek Literatów na Mazowszu i Stowarzyszenie Solidarni 2010. 


 Marta Berowska – inicjatorka antologii


 


 


 


 


 

2022-04-05 07:23:36 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu